Futbalové derby......

14.04.2011 17:43

Minulý víkend sa v susednej obci konalo futbalové derby medzi Ajaz Pakostov a Spartak Medzilaborce. Favoritom boli Medzilaborce ale

Pakostov je doma veľmi silným súperom, ktorý doma body nestráca. A tak sa aj stalo. Za chladného a daždivého počasia sa hral zaujímavý

futbal. Domácim pomohol pokutový kop a tak zabezpečil Pakostovu víťazstvo.

Ajax Pakostov – Spartak Medzilaborce         2:1 (1:0)

Po začiatočnom oťukávaní hostia pohrozili v 7. minúte, no sľubnú šancu po rohu nevyužili. V 16. minúte, po priamom
kope domácich, otvoril skóre strelou z 20-tich metrov R. Lukáč. O štyri minúty nato hostia opäť nevyužili sľubnú šancu.

V 26. minúte T. Gombita zoči – voči hosťujúcemu gólmanovi tutovku nevyužil. Po zmene strán, v 47. minúte, sa stredom

obrany hostí preštrikoval R. Lukáč, no svoj prienik gólom nezakončil. V 67. minúte hostia Uramom vyrovnali na 1:1. V 73. minúte
center Berdáka nezužitkoval Wiener. Desať minút pred koncom bol faulovaný v 16-tke hostí Wiener, pokutový kop Š.
Tomčák premenil a zabezpečil domácim najtesnejšie víťazstvo.

Rozhodoval: Korinko.

Ajax: Greš – Berdák, Palenčík, R. Lukáč, Dubas – Wiener, Rudy, Mikloš, Š. Tomčák – J. Fedorko, T. Gombita. Striedali:
Bučko, Cibuľáš, Jozef Gombita.

Spartak: Bujdoš – Chapčák, V. Lukačik, Horvát, Lučko – Kapraľ, Uram, Brecik, Pelech – Potoma, Chripák. Striedal: Smolej.

Bard. N. Ves 20 15 0 5 52:17 45
Ľubotice 20 13 3 4 43:14 42
Kľušov 20 12 3 5 26:14 39
Medzilaborce 20 11 2 7 37:31 35
Breznica 20 10 2 8 53:39 32