V obci Ruská Kajňa sa nachádza obchod. Ten bol zriadený pre potreby obyvateľov obce. Istý čas, v obci obchod nebol v prevádzke.  Avšak po krátkom čase došlo k zmene majiteľa a dnes obchod funguje ako predtým. Občanom obce ponúka všetky dôležité potraviny nevyhnutné pre život.

 

Hneď vedľa obchodu (v tej istej budove) sa nachádza obecná sála. Tá slúži na rôzne potreby občanom. Usporadúvajú sa v nej rôzne slávnosti. Sála v minulosti slúžila na usporadúvanie rôznych kultúrnych podujatí. Kvôli tomu sa tam nachádza aj vyvýšené pódium. Miest na sedenie je okolo 80 ale pridaním stoličiek je možnosť túto kapacitu navýšiť.

 

V minulosti bola v obci aj škola.Tá však už dlhý čas neslúži žiakom,ale využíva sa ako obecný úrad. V bývalej škole nájdete triedu,kabinet a knižnicu. Na budove je vidno stopy po čase.

 

V blízkosti obchodu a obecného úradu sa nachádza škvarové ihrisko, ktoré sa využíva na hranie futbalu či volejbalu. Ihrisko sa nachádza v príjemnom prostredí s lavičkami.

 

V nedávnej minulosti bola zrekonštruovaná autobusová zastávka. Tá stará už nebola dôstojným miestom na čakanie na autobus. Taktiež niekedy nezvladla náporu vetra. Nová zastávka je murovaná a ponúka oveľa väčší komfort.

 

V obci taktiež nájdeme veľké futbalové ihrisko, ktoré však už neslúži na futbalové účely. V minulosti sa v obci hrával futbal, ale postupom času upadal až nakoniec zanikol futbalový klub.

 

Obec rieši množstvo problémov. Jeden z nich je aj pokrytie plynom. Žiaľ,s týmto zámerom sa už ani veľmi nepočíta. Taktiež sa v minulosti uvažovalo o kanalizácii. Ale aj tento problém ostáva zatiaľ nevyriešený.